Diamond Cosmetics – Seafoam Spray

Publicerat: 5 juli, 2010 i Diamond Cosmetics, Grön, Guld, Mintgrön, Naglar, Pastell, Skimmer

Åååh så vackert och somrigt! Det är en mjuk, ljus mintgrön färg med skimmer i guld. Ingen idé att jag skriver om appliceringen eftersom jag inte kommer ihåg. Det kan dock inte ha varit dåligt för det hade jag kommit ihåg. Däremot är jag nästan säker på att det var tre lager.

Visst är det både unikt och vackert? Finns inget liknande i min samling :) .

About these ads
Kommentarer
  1. PolishPig skriver:

    Snyggt! Det hamnar på min lemminglista :-)

  2. Sminkan skriver:

    Jättefint! Jag gillar mintgrönt med guldskimmer. Har två men inte detta. :D

  3. Sarah skriver:

    Åh! Fint! Vill ha…attans bullar.

  4. Nailtastic skriver:

    Jag ångrar verkligen att jag inte beställde denna, men jag kände mig så mätt på hela minttrenden. Men den där känns roligare med sitt guldskimmer. Vackert1

  5. clawsincolor skriver:

    Sminkan: Är också väldans svag för mint med guldskimmer. Önskar ju att jag tyckte att det var värt att lägga några hundra på OPI Creme De Menthe…Men men. Gillar i vilket fall detta väldigt mycket. :)

    Sarah: Vi får hoppas att Karin har Diamond Cosmetics på Nailmail igen.

    Nailtastic: Jag blev också mätt på alla krämlack i mint. Men detta är som tur är något annat. Nu skulle jag nog kunna tänka mig att köpa mintlacket i Up & Away…får se om det blir så.

  6. bella skriver:

    wow vilken läcker färg!

  7. [...] Spray är ett lack jag verkligen inte vill ska ta slut, blev dökär efter att ha sett det på Pamsans naglar och det levde upp till förväntningarna. Kan inte sluta titta på naglarna när jag [...]

Hej! Jag älskar kommentarer från mina läsare och för enkelhetens skull svarar jag även här. :) Ha en härlig dag!

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s