Depend – 444

Kollektion: Summer Nailpolish 2015
Utskickat i recensionssyfte

Idag blir det rosa och sött på bloggen. 444 från årets sommarkollektion är ett rosa krämlack som lutar lite åt korallhållet. Gulligt men inte speciellt unikt. Det ser lite för blekt ut på bilderna.

Applicering: Mycket bra formula men jag fick använda tre lager på några av naglarna med mest synliga räfflor. Täcker annars bra med två lager. Torkar snabbt. Tack Depend för att ni har bytt pensel. Den är så himla bra!

 

Translation:

Summer Nailpolish 2015 Collection
Sent for review

Pink and sweet today. 444 is a coral toned cute pink creme. Not unique but very summer-y and pretty.

Application: Two-Three coats and easy application. Good dry time. I’m so satisfied with the new brush.

 

Depend - 444 01 Depend - 444 02 Depend - 444 06 Depend - 444 07Depend - 444 03 Depend - 444 04 Depend - 444 09 Depend - 444 10

 

4 reaktioner på ”Depend – 444

Kommentarer gör mig jätteglad! Jag läser alla kommentarer men har kommit på att jag har svårt för att hinna med att svara på alla. Direkta frågor kommer jag att prioritera. Tack godingar!

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s